Czy Bitcoin pozostanie silny? Analitycy ważyją

Bitcoin rośnie z opóźnieniem, ostatnio udało mu się po raz pierwszy od około trzech lat przekroczyć granicę 19.000 dolarów.

Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że Bitcoin pozostaje na miejscu, a kilku ekspertów z branży teraz waży się.

Bitcoin będzie nadal skakał, analitycy uważają, że

W przeważającej części sentyment wydaje się być byczy, a wielu analityków twierdzi, że Bitcoin Storm prawdopodobnie utrzyma swój obecny pęd w nadchodzącym roku. Waluta żyje wysoko, ponieważ dolar amerykański i inne formy fiatu spadają płasko na ich twarzach dzięki rozprzestrzenianiu się pandemii koronaawirusów, która od połowy marca niszczy rynki finansowe.

Peter Smith – dyrektor generalny i współzałożyciel kryptocurrency exchange Blockchain.com – uważa, że Bitcoin jest tu na stałe. Choć na początku mógł być „wielkim eksperymentem“, to teraz ugruntował swoją pozycję jako główna „bezpieczna przystań“ i narzędzie do zabezpieczania swojego bogactwa. Jest przekonany, że waluta będzie trwała, a jej przyjęcie wkrótce osiągnie nowe wzloty.

Skomentował to w jednym z ostatnich wywiadów:

Od 2017 roku, Bitcoin stał się nieunikniony. Postawił na nieuchronność Bitcoin’a.

Paolo Ardoino – CTO na kryptońskiej giełdzie Bitfinex – zaproponował podobny zwrot, wspominając, że jego zdaniem nic nie może potencjalnie sprowadzić Bitcoina z obecnego haju. On mówi:

Żadna ilość cynizmu, niedowierzania czy nawet fantastycznego myślenia nie może przesłonić przekonywującego przypadku Bitcoin’a. Zarządzający aktywami na świecie będą nadal odpowiednio dostosowywać swoje portfele.

Innymi słowy, coraz więcej osób będzie prawdopodobnie dodawać Bitcoin do swoich portfeli w nadchodzących latach, biorąc pod uwagę, że aktywo nie jest już używane tylko do celów spekulacyjnych.

Anthony Denier – dyrektor generalny platformy transakcyjnej Webull – mówi, że coraz więcej ludzi zaczyna wykazywać mniejsze zainteresowanie standardowymi aktywami – tj. złotem, metalami szlachetnymi, akcjami, itp. – i wkładają swoje pieniądze w krypto i bitcoin. Wspomina:

Jeżeli ludzie wyciągają pieniądze ze złota i wkładają je do bitcoin’a, to może to dać więcej paliwa na rajd bitcoin’ów.

Simon Peters z e-Toro sławy powiedział, że pojawiło się wiele znaków technicznych sugerujących, że bitcoin prawdopodobnie stanie się jeszcze silniejszy i większy w najbliższych tygodniach i miesiącach. Stwierdza on:

Jeśli utrzymamy obecny wzrost, to $25,000 przed startem 2021 jest na kartach. Będzie trochę sprzedaży na 20.000 dolarów, i to może zobaczyć krótki ruch do tyłu, ale jeśli Bitcoin wzrusza się z tej sprzedaży i nadal rośnie, to Sylwester na 25.000 dolarów jest tam do wzięcia.

Asset stał się stabilny.

Glen Goodman – autor książki „The Crypto Trader“ – twierdzi, że „tulipanowa mania“ za BTC zniknęła, a waluta naprawdę ugruntowała swoją reputację jako główny atut. On mówi:

Nie ma już mowy o „tulipanowej manii“ w okresie boomu w 2017 roku. Kiedyś historyczna holenderska bańka tulipanowa pękła, nigdy się nie odbudowała, a Bitcoin pokazał, że ma teraz prawdziwą, utrzymującą się siłę.